آكادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب جهان، پروفسور مجید سمیعی، چهره ماندگار پزشكی ایران و جهان را به‌عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه این آكادمی در سال ۲۰۱۴ انتخاب كرد.

به گزارش مهر، این جایزه طی یك مراسم رسمی امروز ۱۱ اكتبر ، در شهر وین و با حضور مقامات رسمی كشور اتریش و اساتید طراز اول جهان در رشته جراحی مغز و اعصاب به پروفسور مجید سمیعی اعطاء شد.

ماه گذشته نیز طی یك مراسم رسمی نشان علمی كشور قزاقستان و استادی افتخاری دانشگاه آستارا خان به پروفسور سمیعی اعطاء شد و از وی برای آموزش جراحان مغز و اعصاب این كشور دعوت به عمل آمد.

پروفسور مجید سمیعی پرافتخارترین جراح ایرانی است كه ده‌ها جایزه و مدال علمی بین‌المللی را در زمینه گسترش مرزهای دانش در حیطه علوم مغز اعصاب به دست آورده است.

پروفسور سمیعی در سال ۲۰۱۳ نیز از سوی نشریه معتبر ورلد نوروسرجری به‌عنوان برترین جراح مغز اعصاب جهان در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد و در شماره ویژه این نشریه كه به مناسبت انتخاب این جراح ایرانی به‌عنوان جراح برتر جهان در سال ۲۰۱۳ انتشار یافت، ده‌ها استاد و جراح طراز اول جهانی در خصوص خدمات شایان توجه وی به رشته جراحی مغز و اعصاب مقالات متعددی را به چاپ رساندند.

پروفسور مجید سمیعی استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشكی تهران بوده و هم‌اكنون با همكاری دانشگاه علوم پزشكی تهران رهبری و هدایت ساخت بزرگ‌ترین مركز بین‌المللی علوم مغز و اعصاب جهان را در ایران دنبال می‌كند كه در این برنامه، نخبگان جوان پزشكی كشور دوره های آموزشی فوق تخصصی را در قالب بورسیه مشترك پروفسور سمیعی و دانشگاه علوم پزشكی تهران طی می‌كنند