تبلیغات
ابزار تلگرام

آپلود عکسابزار تلگرام برای وبلاگ

زبان شناسی همگانی دکتر داود مدنی و کامران درخشان - مطالب هفته دوم شهریور 1393

زبان شناسی همگانی دکتر داود مدنی و کامران درخشان

فراخوان نخستین دوره‌ی جایزه دکتر محمد مقدم

انجمن زبان‌شناسی ایران در نظر دارد برای ارتقای سطح علمی دانش‌آموختگان در حوزه‌ی زبان‌شناسی جایزه‌ای را هر ساله با نام و یاد شادروان استاد دکتر محمد مقدم, بنیان‌گذار رشته‌ی زبان‌شناسی در ایران، برای ارزشمندترین رساله‌ی دکتری دانش‌آموختگان در نظر بگیرد. تقاضا دارد دانش‌آموختگان اول تیر ماه 1391 تا اول تیر ماه 1393، در صورت تمایل، نسخه‌ای از رساله‌ی خود را حد اکثر، تا تاریخ سی ویکم شهریور ماه 1393 به دفتر انجمن زبان شناسی ایران تحویل دهند. نتیجه‌ی داوری تا پایان دی ماه 1393 اعلام خواهد شد و جایزه‌ی دکتر محمد مقدم طی مراسمی ویژه به نویسنده‌ی برترین رساله‌ی داوری شده اهدا خواهد گردید. • نظرات() 
 • نهمین همایش زبان­شناسی ایران


   
   
  تمدید مهلت ارسال چکیده- نهمین همایش زبانشناسی ایران
   
     
   
   
  با سلام، نظر به درخواست‌های مکرر علاقمندان شرکت در نهمین همایش زبان‌شناسی ایران، که در ارسال چکیده‌هایشان با مشکل مواجه بوده‌اند، کارگروه علمی و اجرایی همایش تصمیم گرفته‌ است که زمان دریافت چکیده‌ها را به مدت کوتاهی تا ساعت 24 روز 21شهریور93 تمدید نماید. به منظور رفع مشکل پیش‌آمده، لطفاً چکیده‌ها را با ایمیل آدرس‌های غیردانشگاهی ارسال فرمایید. 

  کارگروه برگزاری نهمین همایش زبان‌شناسی ایران  نهمین همایش زبان­شناسی ایران

  زمان:5و6اسفند1393

  مکان: دانشگاه علامه­ طباطبایی، دانشکدة ادبیات فارسی و زبان­های خارجی

   


  تاریخ‌های مهم:

  آخرین مهلت دریافت چکیده­ها: 15شهریور1393 (این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد)

  اعلام نتیجة داوری چکیده­ها: 29شهریور1393

  آخرین مهلت ارسال اصل مقاله حداکثر تا تاریخ 30آبان1393

   

  محورهای همایش:

  -         آواشناسی و واج­شناسی

  -         صرف

  -         نحو

  -         معنی­شناسی

  -         کاربردشناسی، گفتمان­شناسی و ساخت اطلاع

  -         آموزش زبان فارسی به غیرفارسی­زبانان

  -         زبان­های ایرانی کهن

  -         گویش­ها و زبان­های ایران

  -         روان­شناسی زبان

  -         زبان­شناسی اجتماعی

  -         عصب­شناسی زبان

  -         زبان­شناسی شناختی

  -         فلسفة زبان

  -         رده­شناسی زبان

  -         زبان­شناسی رایانشی

  -         زبان­شناسی تاریخی-تطبیقی

  -         زبان­شناسی کاربردی

   

  شرایط و برخی نکات در خصوص ارسال چکیده­ مقاله:

  ·          حجم مجاز مقالات: حداقل 8 و حداکثر 14 صفحه مشتمل بر چکیده، اصل مقاله، جدولها و نمودارها، منابع و پیوستها.

  ·        اندازة قلم: عنوان  16، زیرعنوان  15، متن مقاله  12

  ·        نمونه‌های گویشی یا زبان‌های دیگر به‌روش آوانگاری IPA نوشته شود.

  ·        مقاله­های ارسال­شده باید دربردارندة نام  حداکثر سه نگارنده باشند. علاقه­مندان به ارائة مقاله می­توانند حداکثر یک چکیده مستقل و حداکثر یک چکیدة مشترک برای دبیرخانة همایش ارسال کنند.

  ·        چکیده­های ارسال­شده باید در دو صفحه و به این ترتیب تنظیم شوند:

  صفحة اول: [شامل:  نام و نام خانوادگی، وابستگی سازمانی، شماره تلفن ثابت و همراه]

  صفحة دوم: [چکیدة مقاله؛ شامل 300 تا 350 واژه؛ 3 تا 5 کلیدواژه]

  ·        فایل چکیده باید در قالب نرم افزار word و به صورت غیرفشرده (unzipped) ارسال شود.

  ·        فایل ارسالی باید با نام و نام خانوادگی نویسنده اول به صورت لاتین نامگذاری شود و از نامگذاری فایل‌ها به زبان فارسی پرهیز شود.

   

  آدرس الکترونیکی برای ارسال چکیده:

  lingconf9@gmail.com • نظرات() 
 • به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین با حضور دکتر رنجبر نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در هیأت امنای استان مرکزی، دکتر نظام آبادی دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان های مرکزی و رئیس واحد اراک، دکتر وفایی شوشتری معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، دکتر شمسی رئیس جدید واحد خمین، دکتر خسروی رئیس سابق واحد خمین و اعضای هیئات رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی و کارکنان واحد خمین در سالن جلسات این دانشگاه برگزار گردید.

  در ابتدای جلسه دکتر خسروی به میهمانان خیر مقدم گفت و سپس دکتر رنجبر به ایراد سخنرانی پرداخت.

  نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در هیأت امنای استان مرکزی، با اشاره به تاریخچه تأسیس واحد خمین و تلاش ها و پیگیری های مخلصانه دکتر شمسی جهت شروع به کار و توسعه همه جانبه واحد خمین و همچنین خدمت بزرگی که این واحد به زادگاه امام خمینی (ره) کرده است، از ایشان و همکارانش تقدیر کرد.

  وی همچنین از حضور میهمانان در جلسه تودیع و معارفه تشکر کرد و گفت از آنجایی که مسئولین و شهر و مقامات استانی شناخت کافی را از آقای دکتر شمسی و دکتر خسروی دارند، تقاضا کردیم که جلسه در سطح کوچکی برگزار شود و از مسئولین و مقامات دعوت نشود.

  دکتر علی محمد رنجبر بیان کرد: دکتر شمسی و دکتر خسروی خدمت بزرگی به شهرستان خمین کرده اند. یک زمان آقای دکتر جاسبی (رئیس وقت دانشگاه آزاد اسلامی) یک برگ نامه به دکتر شمسی دادند با این مضمون که شما رئیس واحد خمین هستید، بروید واحد را تاسیس کنید و اداره کنید بدون اینکه حتی یک ریال بودجه در اختیار ایشان قرار دهند. بعد ایشان این واحد را که ظاهر زیبایی دارد و از نطر کیفیت هم در موقعیت مناسبی است ایجاد کرده است.

  ایشان گفت: من به یاد دارم یک روز برای انتخاب زمین دانشگاه به خمین آمدم و به همراه دکتر شمسی این زمین را که متعلق به منابع طبیعی بود و حدود 50 هکتار مساحت داشت انتخاب کردیم. این زمین مشکلات فراوانی داشت ولی آقای دکتر شمسی ایستادند، مقاومت کردند و این واحد زیبا را ساختند.

  وی با بیان اینکه آقای دکتر شمسی و دکتر خسروی معمارهای خوبی هستند گفت: شما در جریان باشید که خدمت بسیار بزرگی در درجه اول به شهرستان خمین و در درجه دوم به کشور ایران شده است.

  همچنین اظهار داشت: کشورهای آفریقایی از نظر منابع طبیعی تفاوتی با کشورهای اروپایی ندارند اما از نظر توسعه قابل مقایسه نیستند. آفریقایی ها نمی توانند از منابع با ارزششان استفاده کنند چون فرهنگ لازم را ندارند. بنابراین مقدمه هر پیشرفتی، پیشرفت فرهنگی است. یعنی ابتدا باید فرهنگ ها را ساخت، انسان ها را اصلاح کرد که بعد بتوان مملکت را ساخت و دانشگاه آزاد اسلامی خمین یکی از این واحدهای انسان سازی است که انسان ها را از نظر فرهنگی رشد و ارتقاء می دهد که بعداً بتوانند کشور را بسازند.

  چهره ماندگار ایران در ادامه گفت: ما در مقابل جوانانی که به این دانشگاه می آیند و ادامه تحصیل می دهند متعهدیم که از نظر علمی و اخلاقی خوب تربیت شوند چرا که فارغ التحصیلان این دانشگاه در آینده خمین را خواهند ساخت و به تبع آن در سازندگی ایران هم خدمت خواهند کرد. بنابراین هر کسی دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد اسلامی خمین ایجاد کند، خدمت بزرگی کرده است و من از دکتر شمسی و دکتر خسروی تشکر می کنم و به نظر من خدمتشان را به ایران انجام داده اند. دکتر شمسی این مجموعه را درست کرده و این سفره را پهن کرده تا عده ای با عنوان تحصیل علم و دانش، عضو هیأت علمی ، کارمند و ... دور این سفره بنشینند. به خاطر این کار بزرگ باید قدردان این شخصیت باشید. این دو بزرگوار انسان های خدمتگزار و سالمی هستند و اگر همین روندی که تا حالا بوده ادامه یابد، واحد خمین خیلی بزرگ خواهد شد و اگر رشته هایی که حاج سیدحسن خمینی در سفرشان به خمین در زمینه کارشناسی ارشد و دکتری، دستور ایجاد آنها را دادند، پیگیری شود به رشد کمی و کیفی سرعت می دهد.

  ایشان همچنین اظهار داشتند: نظر دکتر میرزاده این است که در زمینه رشد کمی، پروژه های عمرانی نیمه کاره تکمیل شوند و رشد کیفی را بیشتر افزایش دهیم، آزمایشگاه ها و کتابخانه ها را تجهیز کنیم و هیأت علمی های جدید جذب کنیم. در این زمینه توافق های با وزارت علوم شده است و در چارچوب همین توافق واحدهای علوم و تحقیقات با واحدهای مادر تجمیع شدند. ضمن اینکه این تجمیع کار بزرگی بود، مقرر شد در مهرماه آینده مجوز رشته های جدید در کارشناسی ارشد و دکتر را صادر کنند و این اقدام باعث رونق واحدها خواهد شد. البته دانشگاه هم تعهد کرده حدود 5 الی 6 هزار نفر عضو هیأت علمی در سراسر کشور جذب کند. همچنین از انجایی که بروکراسی ایجاد شده زمان را طولانی میکند و حذف این قوانین و مقرارت زمان بر است، مقرر شده افرادی که در وب سایت سازمان مرکزی ثبت نام کرده اند با عقد قرارداد یکساله کار خود را شروع کنند و سازمان مرکزی هم در کمیته ممیزی در طول یکسال تصمیم گیری کند.

  نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در هیأت امنای استان مرکزی در پایان مجددا از زحمات دکتر شمسی و دکتر خسروی قدردانی کرد گفت: شما خمینی ها بدانید بزرگترین خدمتی که شهرتان شده، توسط این دو نفر بوده است که با ایجاد این واحد علمی به شادابی شهر و توسعه فرهنگ و اقتصاد شهر کمک بزرگی نموده اند و امیدوارم دکتر شمسی که فردی دانشمند، سالم، توانا، خوشفکر و معمار است و به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین منصوب شده است در کار خود موفق و پیروز باشد.

  در ادامه دکتر حسین خسروی رئیس سابق واحد خمین از فرمایشات ارزنده و پشتیبانی ها و جهت دهی های دکتر رنجبر تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد که این پشتیبانی ها و جهت دهی ها ادامه داشته باشد. همچنین از دکتر نظام آبادی، دکتر وفایی شوشتری و سایر میهمانان تقدیر و تشکر نمود و گزارشاتی را در مورد روند اقدامات واحد در طول مدیریت خود بیان کرد.

  وی گفت: بنده عقلانیت همراه با معنویت، قدرت همراه با اخلاق، دانش همراه با ارزش و علم همراه با عمل را سرلوحه کار خود قرار دادم.

  ایشان ضمن تبریک انتصاب دکتر شمسی و آرزوی موفقیت و پیروزی برای ایشان، بر کار جمعی و ایجاد فضای تفاهمی تاکید کرد و از کلیه پرسنل خواست که پای کار بایستند و به دکتر شمسی کمک کنند.

  دکتر شمسی رئیس واحد خمین نیز ضمن ذکر عنایات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و همچنین لزوم ادامه تفکر و راه شهدای انقلاب اسلامی، از زحمات دکتر خسروی تجلیل نمود.

  وی ضمن ابراز مسررت از توفیق حضور دکتر علی محمد رنجبر استاد گرانمایه و چهره ماندگار کشوری در این جلسه، گفت: دکتر رنجبر انسانی بزرگ و کوهی از اقتدار، افتخار و تجربه است وایشان گوهریست که در واقع گرنبهاست و صحبت از وی تعریف و ادعای بی مورد نیست و به حق چندین بار حضور ایشان، واحد را چند قدم به جلو برده است و تنفس در فضایی که دکتر رنجبر حضور دارد مغتنم است.

  ایشان همچنین حضور دکتر علیرضا نظام آبادی دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و رئیس واحد اراک و دکتر وفایی شوشتری معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی را به قدمگاه و سجده گاه امام راحل و 1000 شهید خوش آمد گفت و از تشریف فرمایی اساتید، اعضای هیأت رئیسه، مدیران و پرسنل واحد تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد که خیر و برکت این شهر شامل همه میهمانان گرانقدر شود.

  دکتر شمسی هدف خود را از صحبت تقدیر و تمجید از شخصیت و خدمات دکتر حسین خسروی بیان کرد و اظهار داشت: هرچند این روزها سوء تفاهم ها و شایعاتی بر علیه اینجانب شده است ولیکن به برکت و مقام رفیع شهادت و نام نامی برادر شهیدم (سردار شهید حسین شمسی) از این سوء تفاهم یا به گمانم فضا سازی آلوده نجات یافتم و به حق می گویم شهداء و به ویژه برادر شهیدم همیشه مرا نگاهدارند و نظاره می کنند و انشاا... از این پس هم مرا یاری کنند.

  رئیس واحد تجمیع شده دانشگاه آزاد اسلامی خمین در حضور دکتر رنجبر نمانیده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت امنای استان مرکزی اظهار داشت که باوجود احراز توانایی خود، رقبتی به  مسئولیت واحد خمین نداشته است و به دلیل حفظ حرمت و اقدام دکتر خسروی رئیس سابق واحد و حفظ آرامش زندگی شخصی، هیچ تلاشی جهت احراز این پست نکرده است و با حضور در کمیته انتصابات سازمان انصراف خود را اعلام کرده است.

  دکتر شمسی در ادامه بیان کرد که با برگزاری کنگره پدر حضرت امام (ره) که شاید بیشتر وقت و انرژی دکتر خسروی را در طی حدود 2 سال گدشته گرفت، خاندان امام (ره) و پدر امام (ره) را از دل تاریخی که درحال فراموشی بود بیرون کشیده شد و گاهاً شاید بر سوء استفاده کنندگانی که امام را ایرانی نمیدانستند و اهل هند می دانستند قلم بطلان کشیده شد و برای ایشان خیر کثیری جای دیگر در نظر گرفته شد و برای موفقیت روز افزون ایشان از خداوند متعال توفیق خواستار شد.

  وی همچنین گفت: با ادغام پردیس های علوم و تحقیقات که طرح بسیار بسیار خوبی بود، جلوی هزینه های اضافی و کارهای زائد گرفته شد و از ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده کمال تشکر و سپاس را داریم.

  رئیس واحد تجمیع شده دانشگاه آزاد اسلامی خمین بیان کرد در حال حاضر 7 رشته در مقطع دکتری، 22 رشته کارشناسی ارشد، 40 رشته کارشناسی با قریب به 4500 دانشجو و حدود 500 دانشجو در آموزشکده سما و 50 عضو هیأت علمی مشغول فعالیت می باشد.

  وی در پایان یادآوری و تأکید کرد که در شرایطی که دشمنان قسم خورده اسلام و شیعه از جمله آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی، تکفیری ها، سلفی ها، وهابی ها و ... فعالیت می کنند، فراموش نکنیم که امنیت و آرامش امروز مملکت ما در این دایره پر از آتش و خون در منطقه بی نظیر است و این فقط با وحدت کلمه مردم در سایه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تحقق می یابد.

  در ادامه جلسه دکتر نظام آبادی نیز مواردی را درخصوص اجرای دقیق آیین نامه ها و بخشنامه ها متذکر شد.

  در پایان ضمن تقدیم حکم انتصاب دکتر شمسی به عنوان رئیس جدید واحد خمین، لوح تقدیری نیز به دکتر خسروی رئیس سابق واحد خمین اهدا گردید. • نظرات()  • دانلود کتاب زبان شناسی مقاله زبان شناسی

  با نام و یاد خداوند متعال تارنمای زبان شناسی دکتر مدنی در جهت رشد و گسترش رشته زبان شناسی در اردیبهشت 1392 راه اندازی شد.
  Dr.madanilinguist@gmail.com

  دکتر داود مدنی - کامران درخشان


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  کدبازان>